facebooktwitteryoutube

kunter kurt, kişisel gelişim uzmani, davranış bilimleri

1966 yılında doğan KUNTER KURT; Bakü Devlet Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olup, aynı zamanda Davranış Bilimleri Lisans Eğitimi'ni, "Üniversite son sınıftaki öğrencilerin kaygılarını etkileyen faktörler" teziyle bitirdikten sonra aynı alanda yüksek lisans yapmıştır. Aynı zamanda Sosyal Bilimler Bölümü mezunu da olan Kunter KURT, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2011 yılında ŞANLIURFA’da düzenlenen AİLE EĞİTİM PROGRAMI EĞİTİCİ EĞİTİMİ seminerini bitirmiştir.

2006 yılında Mersin E Tipi Kapalı Cezaevi'nde 1. 200’den fazla tutuklu ve hükümlüye stres-öfke kontrolü ve kişisel gelişim eğitimleri, 2015 yılında Antakya E tipi kapalı Cezaevi'nde 250 kişiye, Tarsus E tipi kapalı Cezaevi'nde 300 kadın tutuklu ve hükümlüye, 2018 yılında Şanlıurfa E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu ve hükümlülere, 2018 Yılında Şanlıurfa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'ne "Duygu Kontrolü ve Motivasyon" eğitimleri vermiştir.

2007 yılında Avrupa Birliği projesi kapsamında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türk Yerel Hizmet Sen ve Mersin Toroslar Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen YEREL DÜZEYDE YENİLEŞME ve GELİŞMEDE SOSYAL DİYALOG PROJESİnde Davranış Bilimleri Uzmanı olarak görev yapmıştır.

21-24 Nisan 2008 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti BAŞBAKANLIK ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİne Kıbrıs’ta beden dili, liderlik, zaman yönetimi, stres ve öfke kontrolü eğitimleri vermiştir.

Tüm ulusal TV kanallarında eğitim programlarına devam etmektedir. Ortak olarak bulunduğu NÖROKEY KİŞİSEL GELİŞİM VE KURUMSAL DANIŞMANLIK MERKEZİ, 2011 yılında Akdeniz Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonardo Da Vinci Hareketlilik kapsamında Mesleki Eğitim Kurumlarının Avrupa’da gözlemlenmesi ile Avrupa Birliği Projesinde katılımcı ortak olarak yer almıştır. 

Mezitli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Türk İş ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) ile ortaklaşa hazırlanan “UYGULAMALI MESLEKİ EĞİTİM PROJESİ” kapsamında Kosova, Makedonya ve Bosna Hersek’li gençlere, 2010- 2011 yıllarında Beyni Etkin Kullanma ve Verimlilik eğitimleri vermiştir.

Mersin Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve yerel belediyeler ile birlikte “Okullarda Şiddeti Önlemeye Yönelik” projede, 2 yıl süre ile Davranış Bilimleri Uzmanı olarak görev yapmıştır.

2013 yılında, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Haberleşme Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen “Muhabere Temel Kursu”’nda eğitmen olarak görev almıştır.

2016 yılında Diyarbakır'da Çocuk Hastanesi'nin 700 Personeline (Doktor,Yönetici, Hemşire, Teknisyen ve Yardımcı Personel) Zor Hastayla Başetme, Motivasyon, Duygu ve Davranış Kontrolü konularında eğitim vermiştir.

2017 yılı Şubat ayında Mersin Toroslar Belediyesi ile birlikte "Dezavantajlı Kişilerin Tekstil Sektöründe İstihdamının ve Küçük Ölçekli Girişimciliklerinin Desteklenmesi Projesi" kapsamında uzman eğitmen olarak görev almıştır.

200 den fazla okulda Dikkat, Konsantrasyon, Hafıza ve Verimli Ders Çalışma Teknikleri, Çözüm Odaklı Aile İçi İletişim Teknikleri Eğitimlerini vermiştir.

İş dünyasında vermiş olduğu Stres ve Öfke Kontrolü, Kriz Yönetimi, Motivasyon, Verimlilik, Liderlik Stratejileri, Psikolojik Satış ve Pazarlama Teknikleri, Özgüven, Kariyer Planlaması, Etkili Yöneticilerin Psikolojik Davranış Kalıpları, Pazartesi Sendromu, Duyguları Yönetme, Hedef Belirleme ve Problem Çözme Teknikleri gibi eğitimleri ile de birçok farklı bilgi ve teknikleri harmanlayarak transfer eden bir uzmandır.

1972 yılında başladığı yüzme hayatını 1985 yılına kadar sürdürmüş, 1984 yılında Çanakkale Boğazı’nda düzenlenen yüzme maratonunda Türkiye’nin ilk üçü arasına girmiştir. Kelebek ve serbest stilde birçok birincilikler elde etmiştir. Kunter KURT, 3 yıldız BALIKADAM ve GÜMÜŞ CANKURTARAN belgesine sahiptir.

Milli takımlarda uzman eğitmen olarak görev almıştır. Türkiye’de ilk defa uzakdoğu sporlarında NLP tekniklerini kullanan KURTilk çalışmasında MUAY-THAI milli takımıyla 2005 yılında, TAYLAND’ın başkenti BANGKOK’daki dünya şampiyonasında DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU yaşamış ve dönemin Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve spor otoriteleri tarafından ödüllendirilmiştir.

Siyah Kuşak 6. DAN ve profesyonel yakın dövüş uzmanı olan Kunter KURT, 1.000’den fazla sporcu yetiştirmiştir. Türkiye genelinde gerçekleştirdiği seminerlerle 2 milyon'u aşkın kişiye eğitim veren uzman Kunter KURT, aynı zamanda “Duygu ve Davranışlarımızın Patronu Olmak”, “Kendime Doğru Yürüyorum”, “Cebinde Olmayıp Yüreğinden Verenler”, “Sözün Özü”, “Küllerinden Yangın Çıkaranlar”, "Kendine Yaslanan Dik Yürüradlı kitaplarının da yazarıdır.